Czas Adwantu upłynął bardzo szybko. Dużo przeżyć, zadumy i radości przyniosło nam uczestnictwo w sobotnich mszach roratnich i rozmowy ze znajomymi przed kościołem pw. Św. Stanisława Kostki z kubkiem gorącej herbaty korzennej lub kakao, które przygotowali członkowie naszej współnoty.

Maryja Matka Jezusa jest bliska Ruchowi Światło-Życie. Staje się Ona najdoskonalszym wzorem Nowego Człowieka oddanego całkowicie w Duchu Świętym - Chrystusowi. Dlatego oddajemy się Jej w opiekę, prosimy o wstawiennictwo i pragniemy Ją naśladować w swoim życiu. Razem z Nią oczekujemy Narodzenia Syna Bożego.

W piątek 8 grudnia licznie zgromadziliśmy się na eucharystii, by uroczyście obchodzić święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - święto patronalne Ruchu Światlo - Życie.

Kolejnym wydarzeniem związanym z Maryją był Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty, którego temat brzmał - "Niepokalana - wzór nowego człowieka" (10 grudnia). RDW rozpoczęliśmy od eucharystii o godz. 14.30, a następnie zgromadziliśmy się w kaplicy, by przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Namiocie Spotkania rozważać Słowo Boże. Tradycyjnie dzień wspólnoty zakończył się agapą.  

W wigilię naszego święta patronalnego - Świętej Rodziny zebraliśmy się na Mszy św. w kościele pw. Św. Stanisław Kostki. Słowo Boże skierował do nas ojciec probosz Waldemar Janecki, składając jednocześnie jak najlepsze życzenia dla wspólnoty. Życzył nam, m.in. abyśmy pielęgnowali w sobie charyzmaty ruchu i byli przykładem dla innych rodzin w kościele. Podkreślił również, że Domowy Kościół jest Mu szczególnie drogi i bliski. A my składamy Mu serdeczne podziękowania za troskę i opiekę nad naszymi kręgami.