Myśli ks. Blachnickiego

Każdy dzień jest próbą wiary.
~ ks. Franciszek Blachnicki
Moderator diecezjalny ks. Michał Chmiel oraz moderator DK ks. Marek Olekszyk wraz z parą diecezjalną DK Witkiem i Basią Markami zapraszają na Diecezjalną Oazę Matkę - rozesłanie na rekolekcje wakacyjne w tym roku do Bibieli. W 70-tą rocznicę pierwszej oazy dla ministrantów.
Przybywajcie poza czymś dla ducha (modlitwa, Eucharystia) przewidziano coś dla ciała (kiełbaski z grilla, pyszne ciasta) i zabawy dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny wspólnoty Domowego Kościoła na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach dnia 8 czerwca.  Eucharystia o godz. 11:00 w bazylice. Wydarzenie to wpisuje się w epilog Kongresu Eucharystycznego diecezji gliwickiej.

Basia i Witek Markowie - para diecezjalna DK


OAZA REKOLEKCYJNA 2024 - On pocieszy wasze serca. Ef 6, 22b

Diakonia Modlitwy diecezji gliwickiej zaprasza wszystkich, którzy są spragnieni, słabi, zatroskani, zranieni, aby przyszli do Źródła i zanurzyli się w Wodzie Życia, aby pozwolili Bożej Miłości na uleczenia serca.

„Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego,

gdyż Jemu zależy na was.” 1P 5,7

Rekolekcje organizowane są dla dorosłych, studentów, małżeństw, rodzin Domowego Kościoła i nie tylko, dotyczą uzdrowienia wewnętrznego.

Odbędą się w Ośrodku w Czarnej Górze k.Bukowiny Tatrzańskiej

w dniach: 27.07– 04.08 2024 r.

Rekolekcje poprowadzą: ks. Tomasz Przybyła, Joanna i Jacek Koch DDM
Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail:
kochy@poczta.onet.plZapraszamy do Domowego Kościoła

 

Materiał video ze strony"youtube Info Domowy Kościół"

Jeżeli chcecie:

Kim jesteśmy?

Jesteśmy wspólnotą małżeństw sakramentalnych, które chcą trwać przy Bogu, rozwijć się duchowo, a jednocześnie nawiązywać znajomości i przyjaźnie z innymi rodzinami katolickimi. W Domowym Kościele uczymy się, jak budować prawdziwą jedność w małżeństwie oraz jak wychowywać dzieci w wierze chrześcijańskiej. Dzięki wspólnocie dzieci mają kontakt z rówieśnikami podzielającymi podobne wartości.

Domowy Kościół jest częścią Ruchu Światło-Życie (oazy) powołanego do życia przez czcigodnego sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Domowy Kościół jest obecny we wszystkich diecezjach Polski, a także m. in. w Anglii, Szkocji, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Czechach, Austrii, Kanadzie i USA oraz na Słowacji, Litwie i Ukrainie

Jak działamy?
Spotykamy się raz w miesiącu w grupach o stałym składzie (4-7 małżeństw wraz z kapłanem).
Poprzez wspólną modlitwę, dzielenie się swoją wiarą i doświadczeniami wspomagamy się wzajemnie w budowaniu szczęśliwych, chrześcijańskich rodzin.

Jeżeli chcesz nawiązać kontakt - tel 696065401 - Darek lub mailowo dolna stopka - kontakt