"...rodzina jest pierwszą szkołą miłosierdzia, ponieważ to tam jesteśmy kochani i tam uczymy się kochać, doświadczamy przebaczenia i uczymy się przebaczać".

Rozważając te słowa papieża Franciszka, w sobotę 24 września, zainaugurowaliśmy kolejny rok formacyjny we wspólnocie DK rejon Lubliniec. To właśnie tutaj, u stóp Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin wzywaliśmy jej wstawiennictwa za nasze rodziny, za wspólnotę DK. Mszę Świętą koncelebrowali Ojciec Probosz Waldemar Janecki oraz Ksiądz Prałat Tadeusz Fryc - opiekunowie duchowi kręgów. Podczas homilii Ojciec Waldemar kierował nasze myśli ku wspomnianym słowom papieża oraz ku treści listu Kręgu Centralnego DK na rok formacyjny 2016/2017. Na zakończenie eucharystii animatorzy kręgów otrzymali pobłogosławione świece, które będą nam towarzyły podczas spotkań, po czym każda rodzina przyjęła indywidualne błogosławieństwo.

Spotkanie w grupie rozpoczęła modlitwa uwielbienia, po której rodziny otrzymały "Modlitewnik dla małżonków", a kapłani "Rozważania różańcowe Świętej Matki Teresy z Kalkuty". Po czym dzielono się świadectwami z pobytu na rekolekcjach. Dzieci i młodzież w tym czasie tworzyły "Wakacyjny pociąg Jezusowy" (w swych rysunkach przedstawiły swoje wakacyjne radości i spotkania z Jezusem).

Nasz pobyt w Leśniowe zakończył się wspólnym obiadem w pobliskiej restauracji oraz obowiązkowym zakupem ciasteczek i krówek leśniowskich.

W zakładce "Galeria" kilka zdjęć z Leśniowa.