W sobotę 22 kwietnia 2023 pielgrzymowaliśmy do Krościenka nad Dunajcem, czyli do miejsca szczególnie ważnego dla Ruchu Światło – Życie i jego założyciela Ojca Franciszka Blachnickiego. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć sobie, gdzie są źródła naszej wspólnoty i jednocześnie świętować 50-lecie Domowego Kościoła. Dla nas wszystkich, zarówno tych, którzy byli tutaj pierwszy raz jak i tych, którzy pielgrzymowali po raz kolejny, był to ważny dzień.

                Opiekę duchową sprawował nad nami O. Piotr Paśko OMI z lublinieckiego klasztoru. Dodatkowo, oprócz rodzin naszego DK, były z nami osoby nie związane z Ruchem, z czego bardzo się cieszymy.

                Mszę świętą przeżywaliśmy na Kopiej Górce w kaplicy Chrystusa Sługi. Następnie zapoznano nas z historią miejsca i osobą ks. Blachnickiego. Ważną częścią było odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przy grobie założyciela.

                Wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za każdego uczestnika naszej pielgrzymki. Dodatkowym prezentem była cudowna, wiosenna pogoda, która sprzyjała spacerom i odpoczynkowi nad Dunajcem. Zachwytom nad pięknem przyrody nie było końca.

                      W Galerii kilka zdjęć z pielgrzymki.