W tym roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy w pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Św. Józef zadbał o wszystko począwszy od pięknej słonecznej pogody po miłą rodzinną atmosferę.
Po zawiązaniu wspólnoty para krajowa DK zapytała zgromadzonych, czy pamiętają słowa św.Jana Pawła ll wypowiedziane przez niego podczas poszczególnych pielgrzymek do Polski.
Dzień 18 maja był dniem 99 urodzin Św.Jana Pawła II, a rok 2019 jest 40 rocznicą pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, w czasie której św.Jan Paweł wypowiedział słowa "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi tej ziemi". Słowa te bardzo mocno wybrzmialy również podczas tegorocznej pielgrzymki.
Wspaniałą konferencję wygłosił ksiądz Krzysztof Łapiński, moderator krajowy DK gdzie motywem przewodnim była homilia św. Jana Pawła II z 97 roku, w której między innymi była mowa o wartościach jakie niesie rodzina chrześcijańska, oraz że jest źródłem pokoju i szczęścia. Jest prawdziwym gniazdem życia i jedności.
Punktem centralnym pielgrzymki była oczywiście Eucharystia. Homilie wygłosił biskup Krzysztof Włodarczyk w czasie której uświadomił nam jak wielką miłością jest w naszych małżeństwach Duch Święty. Jest on siłą i motorem wszystkich naszych działań, oczywiście jeśli o to go poprosimy.
Warto też zaznaczyć obecność wspólnoty DK z Ukrainy, tak licznie przybyłej do św.Józefa.
W czasie tej pielgrzymki mieliśmy okazję podziękować św.Jozefowi za dotychczasowe łaski, którymi nas obdarzył, za rozeznanie pewnej sprawy oraz zawierzyć mu dalsze życie naszej rodziny. Mamy nadzieję że Pan Bóg pozwoli nam w przyszłym roku uczestniczyć w tej pielgrzymce.
Szczęść Boże Grażyna i Paweł.