Obecny rok formacyjny 2019/2020, który powoli dobiega do końca, jest zgoła inny niż przypuszczaliśmy. Snuliśmy wiele planów, mieliśmy wiele ciekawych pomysłów, by przeżywać ten czas we wspólnotowym działaniu. Jednak chwała Boża objawia się w naszej codzienności – w trudach, w tęsknocie, w łączności duchowej, w okazywaniu miłosierdzia innym ludziom, we wzmożonej modlitwie, w byciu dobrym.
Tradycyjnie adorowaliśmy Najświętszy Sakrament przy Bożym Grobie, jednoczyliśmy się poprzez media w czasie Triduum Paschalnego i rejonowego dnia wspólnoty. To piękne i radosne chwile. I bądźmy wdzięczni Bogu za ten czas, w którym mocniej Go pragniemy, szukamy i odnajdujemy.

Trwajmy w łączności duchowej ze wspólnotą Domowego Kościoła w dalszym ciągu, bo przed nami kolejne wydarzenia. Ze względu na sytuację panującą w Polsce i na całym świecie tegoroczna pielgrzymka Domowego Kościoła do Kalisza w tradycyjnej formie nie może się odbyć. Dlatego zamieńmy naszą fizyczną obecność w tym miejscu na duchową i bądźmy razem na modlitwie w dniu 16 maja. Przewidziana konferencja będzie dostępna poprzez media, akt zawierzenia św. Józefowi niech odbędzie się w naszych rodzinach.

Módlmy się o światło Boże w intencji wyborów nowych animatorów kręgów oraz pary rejonowej.

Niechaj ten czas pandemii przyniesie błogosławione i obfite owoce w życiu naszym i całego świata.