Radość z tego, że Bóg się narodził, że tak blisko jest z człowiekiem wybrzmiała we wspólnotowym kolędowaniu, które rozpoczęliśmy Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki w Lublińcu o godz. 11.00.
Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Andrzej Iwanecki. Koncelebransami byli ksiądz proboszcz OMI Waldemar Janecki opiekun duchowy kręgów rejonu lublinieckiego oraz ksiądz Jarosław Buchenfeld moderator diecezjalny Domowego Kościoła. Wsłuchując się w kierowane do nas słowa kazania spoglądaliśmy m. in. na Rodzinę z Nazaretu, którą pięknie przedstawia obraz w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. W tej rodzinie Jezus, Maryja i Józef trzymają się za ręce – tworzą małą wspólnotę, w której Bóg jest w centrum. Ksiądz biskup zwrócił także uwagę na to, jak ważna jest komunikacja w rodzinie i w naszym otoczeniu – co i w jaki sposób mówimy, czy potrafimy słuchać, jak oceniamy innych, czy nasze zdanie jest najważniejsze, czy staramy się zrozumieć, co inni mają na myśli, czy zastanawiamy się jakie są ich przeżycia?
W procesji niesienia darów ołtarza wzięły udział także osoby pragnące włączyć się w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i na ręce księdza biskupa złożyły swoje deklaracje.
Po mszy św., podczas biesiadowania, w radosnej atmosferze śpiewaliśmy kolędy, do których m.in. przygrywał na gitarze ksiądz biskup.
Dziękujemy lublinieckiej parze rejonowej oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego spotkania.
Reportaż foto w zakładce galeria.

Filmik z kolędowania można obejrzeć klikając na poniższy link: https://drive.google.com/file/d/14UmEr0wV2t3P9-gNsUQqsfoO8noE1v24/view?ts=5e3085fb