Domowy Kościół Lubliniec

Witamy na stronie Domowego Kościoła w Lublińcu gałęzi rodzinnej Ruchu Światło Życie.


Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku, nieustannej Bożej obecności życzą całej wspólnocie DK Lubliniec, Agnieszka i Krzysztof Kanclerz - para rejonowa.

W Galerii reportaż fotograficzny pt. Jak wykonywano Szopkę - U Oblat.


 


Nowy rok formacyjny 2020/2021

 

„Chwalę Ciebie Panie i uwielbiam …” – słowami tej pieśni wyraziliśmy Dobremu Bogu wdzięczność za dar Eucharystii, dar wspólnoty, za miniony czas wakacyjnego odpoczynku podczas Mszy Św. 17 września wspólnie z naszymi opiekunami duchowymi. Zawierzyliśmy także kolejny rok formacyjny, w czasie którego będziemy rozważać temat „Dojrzałość w Chrystusie” , rozumienie dojrzałości przez ks. F. Blachnickiego oraz odniesienie tych zagadnień do naszego życia.

Podziękowaliśmy ustępującej parze rejonowej – Asi i Adamowi za ich posługę i prowadzenie, witając jednocześnie nową parę – Agnieszkę i Krzysztofa.

Wybrani na ten rok animatorzy kręgów przyjęli świece, przy których odbywać się będą comiesięczne spotkania w kręgach.

Niech nam Pan błogosławi na czas dalszego wzrastania ku świętości.


 


PEREGRYNACJA KRZYŻA KRUCJATY WYZWOLENIA CZŁOWIEKA

Na pozór nic się nie dzieje, choć tak wielu oddaje siebie, by pomóc drugiemu człowiekowi. Ale tak nie jest – niezależnie od naszej wiedzy, Pan przemienia naszą pomoc okazaną tym, dla których uzależnienie (nie tylko od alkoholu) stanowi koszmar, ciężar nie do uniesienia - w największe dobro. Ta pomoc to dobre słowo, cicha obecność, modlitwa, dar postu, dar abstynencji od alkoholu. Dzięki tym darom osoby uzależnione zrywają z nałogiem, ich życie, życie ich bliskich przestaje być złem.
Eucharystia, świadectwo członka KWC i nabożeństwo rozpoczęły peregrynację Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w parafii pw Św. Stanisława Kostki w Lublińcu. Będzie ona trwała do 27 listopada b.r. Każdy z nas może włączyć się w pomoc osobom uzależnionym, każdy z nas może stać się Szymonem Cyrenejczykiem.
Przyjdź, uklęknij pod krzyżem i ofiaruj coś z siebie tym, którzy twojej pomocy potrzebują.

W zakładce galeria kilka zdjęć, których autorem jest Maria Prauzner-Bechcicka.

 


KONIEC ROKU FORMACYJNEGO 2019/2020

Na wiele różnych sposobów przeżywaliśmy jedność wspólnoty w roku formacyjnym „Wolni i wyzwalający”. Sytuacja epidemiczna w kraju w ostatnich jego miesiącach spowodowała podejmowanie innych niż dotychczas form pracy w kręgach i w rejonie. A te zmiany pokazały, jak bardzo pragniemy zjednoczenia duchowego, wspólnej modlitwy, wzajemnego ubogacania, prowadzenia do Boga. Niestety nie odbędą się wakacyjne rekolekcje. Miejmy nadzieję, że w kolejnym roku formacyjnym to nasze zobowiązanie będzie możliwe do zrealizowania.


Jak co roku dokonaliśmy wyboru nowych par animujących w kręgach oraz nowej pary rejonowej, którą zostali Agnieszka i Krzysztof Kanclerzowie.
W czasie wspólnotowej Eucharystii dziękowaliśmy Panu za ten czas formacyjny oraz za opiekę i prowadzenie duchowe naszych kapłanów. Szczególnie gorące podziękowania i życzenia wszelkiego dobra, Bożego prowadzenia i opieki Matki Bożej skierowaliśmy do ojca proboszcza Waldemara Janeckiego, który od lipca przechodzi do innej placówki. Od ponad 9 lat z wielkim zaangażowaniem zabiegał o wspólnotę Domowego Kościoła w rejonie Lubliniec i jako proboszcz parafii i jako opiekun duchowy kręgów.

Serdecznie dziękujemy za opiekę, wsparcie duchowe i wszelkie działania na rzecz naszej wspólnoty. Życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Maryi Niepokalanej na nowym stanowisku i w nowej placówce. DOBRZE, ŻE OJCIEC BYŁ Z NAMI!

Dnia 28 czerwca b.r. podczas Mszy Św. o godz 14.30, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Jan Kopiec, odbyło się pożegnanie ojca proboszcza Waldemara Janeckiego przechodzącego do innej placówki przez wiernych oraz wspólnoty parafialne.

Na czas wakacji niech Pan Bóg naszej wspólnocie błogosławi, strzeże i umacnia w dobrym.

Serdecznie zapraszamy do wspólnoty Domowego Kościoła małżeństwa sakramentalne pragnące dążyć ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.

Publish modules to the "offcanvs" position.