• Domowy Kościół Lubliniec
    Domowy Kościół Lubliniec

    Witamy na stronie Domowego Kościoła w Lublińcu gałęzi rodzinnej Ruchu Światło Życie.

To hasło przewodnie uroczystości jubileuszowych Chrztu Polski.
Towarzyszyło ono również naszej grupie, która reprezentowała Kościół Domowy diecezji gliwickiej, uczestniczącej w obchodach 1050 rocznicy chrztu Polski na stadionie INEA w Poznaniu w sobotę 16 kwietnia.
Ponieważ spotkanie odbywało się na stadionie nie mogło zabraknąć „szalików” w kolorach i z logo „naszego ruchu ”. Dlatego też bardzo liczna reprezentacja Domowego Kościoła z całej Polski wyróżniała się na trybunach. Od sobotniego przedpołudnia, kiedy to pojawiliśmy się na stadionie, trwały wspólne modlitwy i śpiewy z udziałem zaproszonych artystów. Natychmiast udzieliły się nam radość i entuzjazm a widok pląsających w rytm muzyki Siewców Lednicy sióstr zakonnych – bezcenny.
Duże wrażenie wywarło przyjęcie sakramentów chrztu i bierzmowania przez 2 dorosłe kobiety. Działanie Ducha Świętego było widoczne gołym okiem – w trakcie ceremonii nad płytą stadionu zaczął krążyć gołąb. Przypadek?
Najważniejszym momentem była uroczysta msza św. pod przewodnictwem legata papieskiego, który odczytał przesłanie Papieża Franciszka do Polaków. Zaraz na jej początku z nieba spłynął deszcz i przestał padać po zakończeniu. Przypadek?
Wszystkie te wydarzenia uświadomiły nam, że powinniśmy na nowo odkrywać łaski płynące z chrztu naszego ale i naszej Ojczyzny oraz misji, do której na mocy tego sakramentu powołany jest każdy z nas.