• Domowy Kościół Lubliniec
    Domowy Kościół Lubliniec

    Witamy na stronie Domowego Kościoła w Lublińcu gałęzi rodzinnej Ruchu Światło Życie.

W mocy Ducha Świętego.

 

Pan Bóg dał nam ten czas i miejsce, abyśmy mogli Go wspólnie wielbić, dziękować za Jego dary i dzielić się tym, jak działa w naszym życiu. Przyjechaliśmy w piątkowe popołudnie licznie, bo 19 rodzin z rejonu lublinieckiego. Organizatorami Oazy Modlitwy oraz prowadzącymi było 5 rodzin z rejonu tarnogórskiego, które wraz z Diakonią Wychowawczą zapewniły głębokie przeżycie czasu oddanego Panu Bogu. 

Z głębokim wzruszeniem mówiliśmy o prowadzeniu nas przez Ducha Świętego, przeżywaliśmy ponownie sakrament Bierzmowania. We wspólnocie trwaliśmy na modlitwie, rozważaniu Słowa Bożego, katechezach. 

Dzieci również włączały się poprzez swoje dzieła plastyczne w rozważania o Duchu Świętym. Na zakończenie Oazy Modlitwy wszyscy daliśmy świadectwo głębokiego przeżycia tego czasu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i realizacji tej oazy - Ojcu Waldemarowi Janeckiemu (moderatorowi oazy) oraz Diakonii Modlitwy, Muzycznej i Wychowawczej z DK rejon Tarnowskie Góry.

Pobyt na oazie na nowo rozpalił w nas nadzieję i radość trwania przy Panu.

"Duchu Święty, zstąp, daj nam swoją moc!

Chcemy być świadkami Chrystusa, wszystkim ludziom nieść Jego Słowo..."

Świadectwo Bożeny i Darka

Na Oazę Modlitwy do Rycerki Górnej zostaliśmy zaproszeni przez rodziców. Już na samym początku mieliśmy obawy i wątpliwości czy tam pojechać. Stawialiśmy sobie pytanie czy odnajdziemy się w takiej mało nam znanej wspólnocie.Padały słowa-PRZECIEŻ JA NIE DAM RADY MODLIĆ SIĘ PRZEZ CAŁY DZIEŃ. Jak okazało się potem były to nieuzasadnione obawy!!! Od samego początku byliśmy zaskoczeni niesamowicie ciepłym przyjęciem i niezwykłą rodzinną atmosferą. W czasie trwania Oazy Modlitwy doznaliśmy poczucia miłości, odzyskaliśmy spokój serca i pragnienie uczestniczenia w każdej modlitwie,śpiewie a nade wszystko w Eucharystii. Podczas Namiotu Spotkania czuliśmy otwarcie naszych serc na Słowo Boże. Radość i wzruszenie a nawet łzy przeplatały się w trakcie prowadzonych konferencji, odnowienia Sakramentu Bierzmowania, Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przeżyte "jakże krótkie" chwile były punktem zwrotnym w naszym życiu. Bardzo głęboko przeżyliśmy godzinę świadectw.. -myśleliśmy że nie wypowiemy ani jednego zdania. Ale tak cudownie zadziałał Duch Święty,że słowa same układały się w myśli.
Przeżyliśmy wspaniały czas poświęcony sobie a przede wszystkim Panu Bogu. Odkryliśmy na nowo miłość Bożą dzięki której możemy zmieniać na lepsze nasze życie. Żal było odjeżdżać. CHWAŁA PANU!!!
Bożena i Dariusz Sawczuk. Lubliniec.